Silikoninės alyvos

Mūsų spektre pilna gama Molyduval Silo silikoninių alyvų, kurių unikalios savybės tinkamos labai plačiam specifinio poreikio technologinio tepimo panaudojimui.

Unikali cheminė struktūra

Chemine struktūra dimetil silikono skysčiai gana ženkliai skiriasi nuo visų kitų skysčių. Jei organinių angliavandenilių skysčių stuburas remiasi anglis-angliui atomais, tai silikono skysčiai turi silicio-deguonies atomų ryšio pagrindą, ryšius, panašius į Si-O ryšius aukštos temperatūros neorganinės medžiagos kaip kvarco, stiklo ir smėlio. Šis molekulinis pagrindas yra daug stipresnis nei paprastos anglis-anglis grandinės ir labiau atsparus temperatūros šuoliams, oksidacijai, apkrovoms ir cheminių medžiagų poveikiui.

Unikali Molyduval Silikono alyvų savybių kombinacija

Tokia cheminė struktūra duoda silikoninėms alyvoms išskirtines savybes, leidžiančias dirbti ten, kur įprastinės alyvos neišlaiko darbinių sąlygų ir aplinkos poveikio. Vienos iš tokių savybių yra :

 • Žemas klampumo pokytis prie temperatūrinių šuolių. Kai kurios specialios alyvos turi ypač aukštą klampumo indeksą, leidžianti sumažinti šį pokytį, bet silikoninės alyvos ženkliai viršija šį rodiklį.
 • Platus darbinis temperatūrų diapazonas – silikoninių alyvų ribinės temperatūrų reikšmės yra ženkliai didesnės už įprastinių alyvų ir leidžia joms dirbti ekstremaliais temperatūriniais aplinkos režimais.
 • Terminis stabilumas – dirbdami ilgą laiką pastovioje ypač aukštoje temperatūroje silikoniniai skysčiai demonstruoja išskirtinį struktūros stabilumą.
 • Oksidacinis stabilumas -  silikoniniams skysčiams yra puikus. Degimo ir vario produktų sukeliamos darbinės sistemos oksidacijos išvengimas su silikonine alyva kontrastuoja su nuo įprastinių mineralinių alyvų atsirandančiais šlakais, koksavimusi, pridegimais joms dirbant neįprastai aukštose temperatūrose.
 • Cheminis inertiškumas – silikoninės alyvos ir tepalai paprastai nereaguoja ir yra chemiškai inertiški daugumai įprastinių įrangos technologinių medžiagų bei darbinių terpių. Šie skysčiai yra ypač atsparūs agresyvioms aplinkoms, netirpsta tirpikliuose ar plovikliuose kaip metanolyje, cikloheksanolyje ir etileno glikolyje.
 • Žemas degumas – silikoninių alyvų ir tepalų bazinių skysčių pliūpsnio taškas siekia 205º - 260ºC, o auto-kibirkšties 438 - 460ºC temperatūras.
 • Žemas paviršinis įtempimas – paprastai silikoniniai skysčiai pasižymi žemu paviršiaus įtempimo koeficientu, kas padeda tolygiai pasklisti tepamuoju kontaktiniu paviršiumi, jį suaktyvinti be didelių energetinių sąnaudų. Ypač ši savybė būdinga žemos klampos drėkinamosioms silikoninėms alyvoms.
 • Suspaudžiamumas – silikoniniai skysčiai nuo 10 cSt ir aukštesnio klampumo kompesiškumą viršija  1.34% prie 2,000 psi slėgių kambario temperatūroje. Žemo klampumo silikoninės alyvos turi aukštesnį kompresiškumą nei klampesnės.
 • Šlyties stabilumas – silikoniniai skysčiai turi išskirtinai aukštą atsparumą tepimo plėvelės sluoksnių perstūmimą mechaniniame šlyties poveikyje. Toks šlities koeficientas daugiau kaip 20 kartų viršija mineralinių alyvų kokybę, užtikrinant ilgesnį tarnavimo laiką aukštuose sūkiuose ir ekstremaliose apkrovose.
 • Terminis konduktyvumas – silikoninėms alyvoms plačiame temperatūriniame darbiniame diapazone sulyginamas su angliavandenių pagrindo skysčiais.
 • Dielektrinės savybės – silikoniniai skysčiai užtikrina puikias elektro insuliacines savybes, kurios laidžia eksploatuoti juos prailgintais keitimo intervalais net ypač aukštos įtampos sąlygomis.
 • Atspara korozijai – savo sudėtyje neturėdami rūgščių chemines reakcijas sukeliančių elementų, silikoninės alyvos saugo nuo korozijos ir rūdžių formavimosi.
 • Maistinė kategorija – pagrindinis Molyduval silikoninių alyvų spektras yra registruotos kaip NSF H1 maistinės kategorijos ir tinkamos atsitiktiniam maisto produktų kontaktui jų apdirbimo įrangos tepime.

Molyduval silikoninės alyvos gaminamos plačiausioje klampumų gamoje :

Silikono alyva nuo ISO VG 1  iki 2 milijonų cSt klampumo

Išfasuotos ypač patogiose pakuotėse po :

100 ml

1 ltr

5 ltr

20 ltr

200 ltr

Silikono alyva

Skystas polimerizuotas siloksanas su organinėmis šoninėmis grandinėmis gali būti vadinamas silikonine alyva. Silikoninė alyva susideda iš kintančių silikono ir deguonies atomų (..Si-O-Si-O-Si..). Šis bekvapis aliejus yra nedegus ir netoksiškas. Dėl savo tepimo savybių ir puikaus terminio stabilumo ši alyva naudojama keliose pramonės šakose, tokiose kaip medicinos pramonė, automobilių pramonė ir kosmoso pramonė. Be to, trumpai papasakosime apie daugybę šios alyvos savybių ir įvairiose srityse, kuriose jis plačiai naudojamas.

Silikoninės alyvos paudojimas

✦ Silikoninis aliejus naudojamas kaip akies stiklakūnio pakaitalas daugelio akių operacijų ir gydymo procedūrų metu, nes jokia kita medžiaga neprilygsta šio aliejaus grynumui.

✦ Daugumoje vaistų nuo vidurių pūtimo yra būtent šio aliejaus. Jis sumažina besaikio dujų susidarymą žmogaus virškinimo sistemoje.

✦ Naudojamas tepaluose ir odos kremuose. Kadangi silikono aliejus yra vandenį atstumiantis, jis neleidžia odai išsausėti, sudarydamas apsauginį sluoksnį visoje odoje, tačiau leidžia odai kvėpuoti.