Perfluoruoti PFPE tepalai

PerFluorinated PolyEther – sutrumpintai PFPE pagrindo tepalai

Fluorinti eteriai, perfluorpolieteriai su Teflonu

PFPE tepimo privalumai: 

 • Didžiausias struktūros stabilumas
 • Labai platus darbinių temperatūrų diapazonas nuo -90°C iki +320°C
 • Labai žemas garuojamumas prie aukščiausių temperatūrų (atitinkamai maža išeiga)
 • Nedegus, neturi pliūpsnio taško
 • Inertiškas ir nereaktyvus
 • Suderinamas su tarpinėmis, elastomerais, plastiku
 • Puikus sutepimas ir ekstremalių krūvių pernešimo geba

PFPE tepalų pritaikymas: 

 • Deguonies įranga
 • Amžino užpildymo ir užsandarinti mazgai
 • Vakuuminiai siurbliai
 • Pramoniniai guoliai, kai įprastiniai tepalai negelbėja
 • Krosnių grandinės ir guoliai

Mūsų PTFE sintetiniai pilnai fluorinuoti tepalai siūlo puikią aukštos temperatūros ir apkrovas laikančios savybes. Jie taip pat yra atsparus cheminėms medžiagoms, rūgštims ir šarmas, kaip ir vandeniui bei garams.   Tačiau pagrindinis šios sudėties produkto išskirtinumas – išlaikymas ir beproblematinis darbas net +300°C temperatūrose. Tokio režimo neišlaiko nei vienas standartinis sintetinis aukštatemperatūrinis tepalas, kaip jo gamintojas begirtų pastarojo savybes.

Taip, gal nusipirkus tokį tepalą už trigubai pigesnę kainą tam momentui jūsų guolyje vyks momentinis šokinis tepimas. Bet tokioje termo apkrovoje greitai nugaravus bazinei alyvai tepalas paprasčiausiai išdegs ir guolis maldaus jūsų „dar, dar, dar“ ... Paskaičiavus bendras sąnaudas tepimo papildymui, guolio keitimui, prastovoms ir šiai daugiaciklei istorijai, pasirodys kad PFPE tepalas jūsų atveju yra tikras išganymas.

Be abejo ne visi skirtingų gamintojų PFPE tepalai pagal savo techninius parametrus ir kokybę yra vienodi. Žemiau pateikiame dviejų PFPE tepalų terminio stabilumo prie 250°C temperatūros 360 valandų atkarpoje testų rezultatus :

IKV FLuot ir Kluber Baarrierta L55 palyginimas

Matome, kad net labai žinomo vokiečių gamintojo produktas „Barrierta L .... „ išdega parasdamas savo svorį daugiau nei mūsų siūlomas IKV Fluor MPA 2H.

Apie tai, kad pramoniniame tepalų panaudojime kartais žinomas iš F1 lenktynių reklamos gamintojas yra bejėgis specialių specifikacijų tepime, sprendimą gali pasiūlyti tik unikalių medžiagų kūrėjai ir Jūs perkate ne išliaupsintą prekinį ženklą, o tepimo problemos SPRENDIMĄ – skaitykite kituose mūsų straipsniuose.

General Properties

PFPE tepalai yra homogeniški, balti, tiršti ir ypač atsparūs oksidacijai bei cheminėms medžiagoms. Be to, jie yra suderinami su visų tipų medžiagomis (stiklu, metalu, elastomeru, plastiku, keramika), o jų savybės išlieka nepakitusios plačiame temperatūrų diapazone. PFPE tepalai gali būti naudojami esant vandeniui, alyvoms, garams ir apskritai su visomis organinėmis medžiagomis ir tirpikliais, kurie nėra labai fluorinti, jokiu būdu nepašalinami, neištirpinami ar nepakeičiami.

Tepaliniai tepalai perfluorinto polieterio (PFPE) pagrindu jau seniai buvo skirti kaip nišiniai produktai, užtikrinantys ilgalaikį tepimą aukštesnėje nei 200°C temperatūroje, agresyvioje cheminėje aplinkoje, vakuuminiuose įrenginiuose arba kaip inertiška tepimo ir (arba) tepimo terpė. apsaugoti jautrias medžiagas, tokias kaip plastikai ir elastomerai.

Ši specialių tepalų grupė dabar taip pat tampa konkurencinga įvairiose srityse, kur paprastai naudojami pigesni ir ne tokie našūs tepalai. Šiuolaikiniai PFPE tepalai gali pasiūlyti ir eksploatacinių pranašumų, ir mažesnes bendras nuosavybės išlaidas (pirkimo kaina + eksploatavimo išlaidos). Įvairių prietaisų tepimas tradiciniuose ir elektriniuose automobiliuose pasirodė esąs vienas iš sėkmingų PFPE tepalų panaudojimo būdų. Šiame darbe bus apžvelgtos ir aptariamos naujos PFPE tepalų kūrimo ir taikymo galimybės.

PFPE Grease tepalas

Mūsų PFPE tepalai yra pagaminti iš fluorintų skysčių, sutirštintų PTFE, kad būtų galima gaminti įvairius tepalus. Jie pasižymi puikiomis aukštos ir žemos temperatūros charakteristikomis, puikiomis apkrovos charakteristikomis ir yra chemiškai atsparūs naudoti kritinėse srityse įvairiose pramonės šakose.

Jie atsparūs chemikalams, rūgštims ir šarmams, vandeniui, garams ir dujoms. Jie dažnai naudojami tepant guolius aukštoje temperatūroje, pavyzdžiui, krosnių guolius ir mechanizmus, kurie liečiasi su deguonimi, šarmais, tirpikliais, dujomis ir degiuoju kuru.

PFPE tepalai pasižymi aukščiausiomis tepalo savybėmis ir itin ilgai tarnauja ir puikiai tinka pačiomis agresyviausiomis darbo sąlygomis.

Molylub fluorinti tepalai yra pažymėti FluorTec, FLUOR ir TriboTec ženklais ir siūlo didžiausią pasirinkimą iš įvairaus klampumo bazinių alyvų, pastų, tepalų ir dispersijų su priedais, jei reikia, kad atitiktų konkrečią paskirtį. 

 

Nuo įrangos parinkimo iki priežiūros ciklų ir trikčių šalinimo žinome, kad nenuilstamai dirbate, kad kasdien pasiektumėte aukščiausią gamyklos našumą. Vidutinė gamykla, kurioje naudojama daugiau nei 2000 guolių, be vožtuvų, sandariklių ir kitų nuo PFPE tepalų priklausomų komponentų, tepimas vaidina lemiamą vaidmenį įrenginio veikime.

Rasti tepalą, kuris gali veikti net pačiomis atšiauriausiomis sąlygomis, gali padėti pailginti turto tarnavimo laiką, sumažinti prastovos laiką ir kontroliuoti priežiūros išlaidas. Įrodyta, kad perfluorpolieterio (PFPE) tepalai lenkia tradicinius tepalus keturiose pagrindinėse srityse: laikui bėgant, esant dideliam slėgiui, esant dideliam karščiui ir ypač atšiaurioms sąlygoms. PFPE tepalai ilgainiui yra patvarūs esant ekstremalioms temperatūroms. Tiesą sakant, Didžiosios Britanijos išpilstymo gamykla stengėsi, kad ženklinimo mašinos pavarų dėžė veiktų visą laiką, nes veleno sandarikliai truko tik dvi savaites. Dėl to dažnos neplanuotos prastovos ir didelės priežiūros išlaidos. Bendrovei reikėjo tepalo, kuris laikui bėgant atlaikytų itin aukštą temperatūrą, sumažintų nuotėkį dėl sugedusių sandariklių – dėl ko kilo susirūpinimas dėl maisto kokybės – ir būtų saugus jos darbuotojams.

 

The Test of Heat PFPE Grease

Daugybė bandymų parodė patikimą PFPE veikimą esant dideliam karščiui, išlaikant tepimą aukštesnėje nei 400 °C (752 °F) temperatūroje. Puikus pavyzdys yra amoniako pramonė. Vieną įmonę kankino dažni guolių gedimai jos reformatoriaus krosnies orapūtėje dėl aukštos darbinės temperatūros (290 °C [554 °F]) suyrančio ličio tepalo. Bendrovė ieškojo chemiškai inertiško tepalo, galinčio veikti kartu su amoniaku, su pakartotinio tepimo ciklu kartą per metus dėl techninės priežiūros saugos rizikos, galimo gaisro pavojaus, susijusio su sustabdymu ir gamybos praradimu.

Aukštos temperatūros PFPE tepalas, specialiai sukurtas užtikrinti optimalų veikimą nuo 200 °C iki 300 °C (392 °F ir 572 °F), atlaikė iššūkį. Kadangi PFPE yra nedegūs ir chemiškai inertiški, pagerėjo sauga. Dėl to reformerio krosnies pūstuvo guoliai nepraranda tepimo, o techninės priežiūros grafikas gali išlikti patikimas kas 12 mėnesių, sumažinant įmonės eksploatavimo išlaidas ir saugos riziką.

The Test of Harshness PFPE Grease

Galiausiai, PFPE tepalai užtikrina optimalų veikimą ekstremaliomis sąlygomis. Taivano gamintojas stengėsi tinkamai sutepti slėgio matuoklį savo chloro vamzdynų sistemoje, kuri yra titano dioksido gamybos operacijos dalis. Matuoklio gedimai kėlė grėsmę darbuotojų saugai, lėmė prastovos ir padidėjo priežiūros išlaidos.

Bendrovė ieškojo pakaitinio tepalo, kuris būtų stabilus aukštoje temperatūroje, atsparus chloro dujoms ir atlaikytų atšiaurias darbo sąlygas. Bendrovė išsprendė iššūkį naudodama nedegų PFPE tepalą, pasižymintį geru stabilumu aukštoje temperatūroje, užtikrinantį ilgalaikį stabilumą iki 150 °C (302 °F) darbinėje temperatūroje.

Performance over a wide temperature range PFPE Grease tepalas

Didelis karštis ar šaltis neturi įtakos šių tepalų tepimui, efektyvus nuo -75 °C iki didesnės nei 400 °C (nuo -103 °F iki 752 °F), atsižvelgiant į eksploatavimo sąlygas ir gaminio klasę.