CNC štampavimo, perforavimo alyva

Metalo štampavimo procese naudojami tepalai atlieka pagrindinį tikslą – sumažinti trintį dėl tepimo. Tai savo ruožtu apsaugo brangius įrankius ir sumažina metalo formavimosi nelygumų, pvz., įbrėžimų, įbrėžimų, suvirinimo ir kt., tikimybę.

Metalo apdirbimo įmonės dažnai turi turi perforavimo presus, kad būtų sukurtos tikslios skylės ruošiniuose, perforuojant štampus – įrankius, pagamintus iš grūdinto volframo karbido arba plieno – per pagrindą. Skylės forma priklauso nuo kitoje pagrindo pusėje esančio štampo formos, kuri palaiko numatytos skylės perimetrą. Štampas nukreipiamas į perforatoriaus jėgą, kad iškirptų švarią skylę.

Metalo lakštų štampavimo alyva

Kompiuteriniai skaitmeninio valdymo (CNC) perforavimo presai automatizuoja štampavimo procesą. Kiekviena iš šių sistemų vadovaujasi automatizuotomis instrukcijomis, kad ruošiniuose išmuštų ± 5 000 paklaida 600 smūgių per minutę greičiu – iki 0,25 colio plokštės. CNC staklės siūlo automatizuoto apdirbimo metodus, todėl gamyba yra greitesnė ir tikslesnė.

Išstūmimo - presavimo štampavimo alyva

Kiekvieno metalo štampavimo proceso esmė yra trys pagrindiniai komponentai, kurie prisideda prie jo bendros sėkmės: štampuojama darbo medžiaga, tinkami įrankiai ir tinkamas tepalas, padedantis medžiagai tekėti įrankio viduje.

Kad štampavimo operacija būtų sėkminga, visi trys komponentai turi būti kruopščiai atrinkti, kad būtų pasiektas norimas tikslas. Detalės medžiaga parenkama pagal norimą gatavos detalės stiprumą. Įrankiai yra skirti pagaminti reikiamą detalių geometriją. Tepalas skirtas sumažinti trintį tarp detalės medžiagos ir įrankių.

Metalinių detalių skardos štampavimo emulsija

Tinkamo tepalo parinkimas štampavimo procesui nėra trivialus procesas. Visa studijų sritis, vadinama tribologija, yra skirta suprasti dviejų judančių paviršių, besiliečiančių vienas su kitu, sąveiką. Tribologijos studijos padeda geriau suprasti svarbiausius metalo štampavimo proceso veikimo parametrus, tokius kaip trintis, nusidėvėjimas ir tepimas.

Tribologai ir tepimo inžinieriai dažnai atlieka kelis bandymus, kad nustatytų, kaip gerai veiks konkretus tepalas tarp dviejų paviršių. Atliekant šiuos bandymus, tepalas tepamas tarp medžiagos, kuri yra įrankio pakaitalas, ir antrosios medžiagos, kuri yra detalės medžiaga.

Klampumas prie 40ºC, mm2 /s

Laisvo pjovimo minkšti plienai

Kietinti + grūdinti plienai

Nerūdijantis plienas

Neanglingi sunkieji metalai

Aliuminis

Panaudojimas, savybės

 

Molylub

PressOil 120 Uni

PressOil 100 Uni

PressOil 70 Uni

 

120

100

70

 

 

 

 

 

Bendro tepimo ekscentrinių štampavimo staklių alyva

Universalaus panaudojimo išspaudimo alyvos štampavimo presams ir staklių kreipiančiosioms (ypač kai tepimo ciklai nėra atskirti)

Molylub

PressOil 70

PressOil 40

 

70

40

 

 

 

 

 

Išspaudimo alyvos

žemo legiruotumo plienams veržlių ir varžtų gamyboje

Molylub

PressOil 120 Extra

PressOil 70 Extra

PressOil 40 Extra

 

120

70

40

 

 

 

 

 

Aukšto legiruotumo išspaudimo alyvos

sudėtingam plienų formavimui, taip pat komplikuotų formų įrankių gamyboje

Molylub

PressOil 120 Super

PressOil 70 Super

PressOil 40 Super

 

120

70

40

 

 

 

 

 

Aukšto legiruotumo išspaudimo alyvos stipriam formavimo tempimui didelių jėgų plienams, taip pat sudėtingos geometrijos gaminiams

Molylub

PressOil 70 ALU

PressOil 40 ALU

 

70

40

 

 

 

 

 

Aliuminio štampavimui specialai skirtos alyvos.

Pilnai sintetinė išspaudimo alyva skirta specialiai aliuminiui ir neanglingiems sunkiesiems metalams

● - tinkamas

◘ - dalinai tinkamas

○ - netinkamas

Štampo sutepimo klampi perforavimo alyva

Tepimo įvertinimo testai apima puodelio tempimo testą, sukimo ir suspaudimo testą, kaiščio ir V formos bloko testą, 4 rutuliukų nusidėvėjimo testą ir rutulinio disko bandymą. Kiekvienas iš šių testų imituoja štampavimo procesą. Bandomasis tepalas gali įrodyti savo veiksmingumą atliekant bandymą.

Nors kiekvienas iš šių testų šiek tiek skiriasi, kiekvienas yra naudingas tikrinant tam tikrus proceso parametrus. Paprasčiausiu lygiu atliekant visus šiuos bandymus bus matuojama, kiek jėgos reikia, kad du paviršiai judėtų vienas kito atžvilgiu esant tam tikram kontaktiniam slėgiui tarp dviejų paviršių. Testai taip pat gali nustatyti, kada viskas pradeda žlugti. Norint įvertinti tepalų veikimą, galima atlikti daugybę kontroliuojamų bandymų.

Tačiau tikrasis tepalo tiekimo į procesą būdas dažnai yra pasekmes, ir tai gali sukelti neįtikėtiną viso proceso neveiksmingumą. Lygiai taip pat svarbu, kad įrankį ar medžiagą reikiamoje vietoje ir tinkamu laiku būtų pateptas tinkamas tepimo kiekis.

Neefektyvus tepimo būdas gali sugadinti tepalų savybių, kurios buvo taip kruopščiai patikrintos ir nurodytos, paskirtį.