Auto kondicionierių A/C alyva

Auto kondicionierių šaldymo kompresorių alyvos

Rūšis

Klampumas prie 40ºC, mm2 /s

Tankis, prie 15ºC, kg/m3

Pliūpsnio temperatūra PMCC, ºC

Stingimo temperatūra ºC,

Panaudojimas, savybės

 

 

 

Nyco              

Nycobase 7450

Nycolube 7030

 

 

 

 

 

22-32

32

 

 

 

 

 

997

985

 

 

 

 

 

258

254

 

 

 

 

 

-63

-57

 

 

Sintetinė poliesterių pagrindo AC refrižeratorinė alyva,

skirta naudojimui su bechloriais šaldymo agentais (HFC /  FKW), tokiais kaip R 134a, R 404A, R 407A, R 410A, R507, R 23 ir kt. Pagal atitinkamą klampumą – stūmokliniams, spiraliniams, išcentriniams, plokščiasriegiams Scroll, diskiniams ir sraigtiniams kompresoriams. Mažos 1ltr pakuotės patogios automobilių kondicionierių, parduotuvių šaldymo vitrinų pildymui. E DIN 51503-01, KD.

 

 

 

 

Molyduval

Patricia KG 32

Patricia KG 46

 

 

 

 

 

32

46

 

 

 

 

 

990

1030

 

 

 

 

 

220

225

 

 

 

 

 

-52

-45

 

 

Sintetinė poliglikolių pagrindo AC alyva

su puikiomis anti oksidacinėmis, temperatūros – klampumo charakteristikomis. Visų tipų stūmokliniams, sraigtiniams ir centrifūginiams kompresoriams. Puikus tirpumas HFC R-134a šaltnešyje. Kondicionieriams, suprojektuotiems darbui su polialkilen glikoliais, senesnėms sistemoms, naudojusioms R12/mineralinės alyvos derinį.

 

 

Zerol

PAG 46

PAG 100

PAG 150

 

 

 

46

100

150

 

 

983

1046

1051

 

 

242

262

260

 

 

-50

-50

-46

 

Ypatingai ekstremalių temperatūrų poli-alkilen-glikolių (PAG) pagrindo sintetinės alyvos HFC šaldikliams kaip R134a. Ypač gamyklinio užpildymo auto kondicionieriams.

200 ltr pakuotės.

 

NYCOBASE 7450 Sintetinė Poli-Olio-Esterių alyva auto kondicionieriams

NYCOBASE - tai universali sintetinė šaldymo kompresorių alyva sudėtinių neopoliolio esterių pagrindu. Ši alyva specialiai sukurta naudojimui su R 134a ir kitais ekologiškais HFC šaldymo agentais užpildytiems automobilių kondicionieriams.

Savybės

·      Sukurta specialioje sintetinių bazių gamybos bazėje, projektuojančioje ir tiekiančioje esterių formuluotes žinomiausioms pasaulio naftos kompanijoms

·      Sudėtyje esantys specialūs priedai ir atomarinis revitalizatorius suteikia alyvai išskirtines savybes bei padidina kompresoriaus galingumą ir KPD

·      Puikus terminis, oksidacinis ir cheminis stabilumas

·      Labai geras abipusis tirpumas su R 134a šaltnešiu maksimaliai žemose kondicionieriaus temperatūrose

·      Sumažina į automobilio saloną patenkantį kompresoriaus triukšmą ir slopina jo vibracijas

·      Puikus takumas ir aukštas klampumo indeksas mažina energijos sąnaudas žemoje temperatūroje, iki 5 kartų padidina kondicionieriaus našumą ir mažina bendras automobilio kūro sąnaudas

·      Puikios tepimo savybės, stabdančios judančių detalių dėvėjimąsi

·      2-3 kartus prailgintas kompresoriaus tarnavimo laikas ir kompensuojamas jo einamasis detalių susidėvėjimas

·      Nuo pačio paleidimo momento tausoja kompresoriaus darbą, suteikia tepimo plėvelės apsaugą jo detalėms ir mazgams, užtikrinamas energotaupus efektyvumas

·      Suderinamumas su elastomerais / sandarikliais, kartu naudojamais šaldymo sistemoje

·      Keičia Mobil EAL Arctic 22cc, Shell Clavus R22, Reniso Triton SEZ32 ir atitinka Bitzer esterių alyvų 4.1 punkto reikalavimus

·      Specialios, saugios nuo drėgmės patekimo mažos 1 ir 5 litrų skardinės fasuotės.

Panaudojimas

  • Alyva NYCOBASE rekomenduojama naudoti atviruose, pusiau atviruose ir hermetiškai užsandarintuose kompresoriuose, dirbančiuose su šaldymo agentais R 134a, R 404A, R 407A, R 410A, R507, R 23 ir kitais HFC šaldymo agentų mišiniais.
  • Specialiai skirta automobilių kondicionieriams, užpildytiems nauju HFC šaltnešiais R 134a ir R 404a (automobiliai nuo 1993 gamybos metų).
  • Mobilūs transporto priemonių (sunkvežimiai, autobusai, minivenai, geležinkelių lokomotyvai bei keleivių vagonai, komercinė bei pramoginė laivyba) kondicionieriai
  • Alyva taip pat tinkama visiems šaldytuvų ir oro kondicionierių tipams: pramoniniai bei buitiniai šaldytuvai, šaldymo sistemos maisto produktų sandėliuose, prekybinės maisto vitrinos.

Užpildymas
Auto kondicionieriaus pildymas vykdomas specialia serviso įranga. Užpildomos alyvos kiekis nurodomas transporto priemonės techniniame žinyne ir vidutiniškai sudaro 130-300 gr. Arba ne daugiau kaip 25% sistemoje esančio šaltnešio kiekio, pavyzdžiui :

Аutomobilis

alyvos kiekis, gr.

šaltnešio R-134a kiekis, gr.

Skoda Fabia 1,4 nuo1999 m. 

iki 135

550±25

Skoda Octavia 1,8 T nuo 1996 m.

iki 190

750±50

Opel Vectra C 2,2 nuo 2003 m.

iki 185

730

 

Alyva oro kondicionieriaus pildymui

Kondicionieriaus užpildymo alyva

Oro kondicionierius - tai įrenginys, reikalaujantis nuolatinės specialios priežiūros. Visi oro kondicionierių gamintojai rekomenduoja reguliariai atlikti įrenginių techninę profilaktiką, kad būtų išvengta nenumatytų gedimų ir užtikrintas įrenginio ilgaamžiškumas. Dažniausiomis gedimų priežastimis tampa nevalomi oro filtrai, nesandari šaldymo agento (freono) sistema ir montavimo bei eksploatavimo metu atsiradę pažeidimai. Netinkamai prižiūrimas oro kondicionierius gali pakenkti jūsų sveikatai ir dirbti tiesiog neefektyviai - netaupiai, t.y. naudoti daugiau elektros energijos negu gamintojo nurodyta.

Jei, kondicionierių pildymo metu, freono įpilsite per mažai, po sistemą jis išnešios netinkamą kiekį alyvos, todėl nuo to gali nukentėti kompresorius. Be to, karštą dieną galima pajausti ir oro kondicionieriaus pučiamos vėsos trūkumą. Taip yra dėl tos pačios priežasties, kondicionieriai pripildyti nepakankamu freono kiekiu.

Žinoma ir suprantama, kad sistemai taip pat neūkia ir neatidus kondicionierių pildymas, kai sistemos perpildomos. Nuo tokių apkrovų, kai pakyla slėgis, gali išsijungti ir kompresorius, todėl toks kondicionieriaus perpildymas gali atnešti nemalonių staigmenų – oro kondicionierius neveiks. Tam, kad kondicionieriai būtų pildomi laiku ir kokybiškomis medžiagomis, rinkitės kokybiškus aptarnavimo specialistus, kuriems kondicionierių pildymas yra profesinė pareiga. Taip išvengsite oro kondicionierių gedimų ir Jūsų vėdinimo sistema dirbs ilgiau. Todėl būtinai tikrinkite kas pilama į kondicionierių sistemą. Tarkim, su mineraline alyva pilamas freonas R12, o sintetinė alyva, labai tinka naudojimui su freonu R134a.