Žaliavos smulkintuvo guolių tepalas

Trąšų smulkintuvas – mašina, susmulkinanti žaliavas į miltelius, tinkamus granuliuoti, apdorojant organines ir neorganines trąšas trąšų gamybos įranga. Guoliai yra viena iš svarbiausių trupintuvo dalių. Jo veikimas tiesiogiai veikia normalią trąšų įrangos veikimą ir gamybos efektyvumą. Naudojant trąšų smulkintuvą, dėl netinkamo veikimo gali sugesti trupintuvo guoliai. Naudotojai turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į guolių įkaitimą ir guolių dalių triukšmą bei kuo greičiau pašalinti sutrikimus.

Žaliavos smulkintuvo guolių tepalas

Laisvai kasama fosfato rūda paprastai iškasama juostelėmis prieš supilant į tiekimo bunkerį. Šiam pradiniam etapui paprastai reikės įdiegti smulkinimo įrangą, kuri padėtų suskaidyti fosfatinę uolieną.

Smulkintuvo veleno guolių tepalas

Plaktuvai naudojami tiek trąšoms, tiek gyvulių pašarams granuliuoti. Plaktukiniai malūnai naudojami didelių gabaritų granulėms smulkinti, kad jas būtų galima grąžinti į procesą kaip perdirbimą. Plaktukiniuose malūnuose naudojamas besisukantis velenas, pritvirtintas plaktukais ir (arba) grandinėmis, kad suskaldytų negabaritinį gaminį. Plaktukiniai malūnai gamina didžiausią gaminį, kurio dydis yra nuo minus 4 iki plius 20 akių.

Plaktukinio malūno guolių tepalas

Dengimo būgnai kartais naudojami gaminant MAP ir DAP. Dengimo būgnais granulės padengiamos medžiaga, kuri tam tikru būdu pagerina galutinį produktą, paprastai sumažinant dulkių susidarymą arba naudojant lipnumą mažinančią medžiagą. Kaip veikia dengimo būgnai

Panašiai kaip sukamieji granuliatoriai, dengimo būgnai susideda iš besisukančio būgno, per kurį tiekiama medžiaga. Medžiaga slenka per būgną, o purškimo sistema išskiria dangos medžiagą ant medžiagos. Tumbliniai skrydžiai padeda padidinti susijaudinimą, užtikrina vienodą rezultatą.

Rūšis

Darbinės temperatūros, ºC

Lašėjimo temperatūra, ºC

Pagrindas

Panaudojimas, savybės

Molyduval

Valenzia LKM  2B

 

-35 iki +150

 

220

 

Min / Li Cmplx

Aukštatemperatūriniai guolių tepalai.

Termiškai stabilus įvairiais greičiais ir apkrovomis dirbančių elektros variklių, generatorių guolių tepalas.

Atspara temperatūroms ir paralelinei drėgmei, oksidacijai, krūviams bei vibracijoms.

Melsvas.

Konsistenciniai guolių tepalai pramonei.

Trąšų smulkintuvo guolių tepimas

  • Dvi trąšų smulkintuvo guolių lizdai yra nelygios arba variklio rotorius nėra koncentrinis su trupintuvo rotoriumi, todėl guolį paveiks papildoma apkrova, todėl guolis perkais. Norint išvengti trąšų smulkintuvo guolių pažeidimų, būtina nedelsiant sustoti ir pašalinti gedimus.
  • Trąšų smulkintuvo guolis, kuriame yra per daug tepalinės alyvos, per mažas arba senėjimas, guolis perkais ir sugadins guolius. Todėl, vadovaudamiesi eksploatavimo instrukcijos reikalavimais, turėtume laiku ir kiekybiškai įpilti tepalo į smulkintuvą, kad pailgintume jo tarnavimo laiką. Bendrasis tepimas užima 70–80 % guolio erdvės, per daug arba per mažai guolio tepimui ir šilumos perdavimui nepadeda.
  • Per didelis guolio dangtelio ir veleno priveržimas, per didelis guolio ir veleno priveržimas arba atpalaidavimas lems guolio perkaitimą. Kadangi trąšų smulkintuvo guolių dalys yra per sandarios, tai sukelia guolio šildymo problemą. Eksploatuojant trąšų įrangą, smulkintuvas skleis trinties triukšmą ir akivaizdų siūbavimą. Šiuo metu reikia nuimti guolius, suremontuoti frikcines dalis ir prireikus vėl surinkti.