Elektros variklių guolių tepalas

Ar išnaudojate visas savo elektros variklių galimybes? Daugelis elektros variklių gedimų yra susiję su guoliais, o guoliai niekada nepasiekia numatyto naudojimo.

Be to, JAV Energetikos departamento duomenimis, daugiau nei 70% pramonėje suvartojamos elektros energijos gaunama naudojant elektros variklius. Ir elektros varikliai sudaro 25% visos gamykloje besisukančios įrangos.

Polikarbamido ar ličio komplekso tepalas elektros varikliui

Elektros varikliams reikalingi specifinių savybių tepalai.

  1. Pirma, elektros variklių tepalo konsistencija paprastai yra NLGI 2 arba 3, o bazinės alyvos klampumas 100–150 cSt esant 40 °C temperatūrai.
  2. Antra, atkreipkite dėmesį į tokias charakteristikas kaip geras nukreipimas, mažas alyvos nutekėjimas, atsparumas oksidacijai, atsparumas dilimui ir mechaninis stabilumas.
  3. Trečia, daugumai elektros variklių pageidaujamas tirštiklis yra polikarbamidas. Tačiau aliuminio komplekso, ličio komplekso arba kalcio sulfonato tirštikliai taip pat yra geras pasirinkimas.

Electric Motor Grease tepalas

Geros formulės elektrinių variklių tepaluose paprastai yra bazinės alyvos, kurios klampumas yra apie 100 cSt esant 40 C temperatūrai, šlyčiai ir temperatūrai atsparaus tirštiklio, pvz., polikarbamido, ir švelnių nusidėvėjimą saugančių priedų, skirtų mišrios plėvelės tepimui.

Tepalo padavimas į variklio guolį nėra sudėtingas. Tačiau reikėtų imtis keleto pagrindinių atsargumo priemonių. Pirma, bet kuris vamzdelis, jungiantis tepalo movą su variklio guoliu, turi būti iš anksto įkrautas tepalu. Jei to nepadarysite, tepalas gali nepatekti į guolius per pirmuosius kelis šūvius, nes bet koks tepalas, kuris išsiskiria iš pistoleto, tiesiog užpildo tiekimo vamzdelį. Antra, neskubėkite. Greitai pripildžius guolį tepalu, gali atsirasti staigus smūgis. Pirmenybė teikiama nuo trijų iki penkių sekundžių vienam kadrui, užtikrinant, kad kiekvieną kartą būtų išpiltas visas šūvis.

Jei yra, taip pat yra gera praktika pašalinti išvalymo angą, bet nebūtinai tikėtis, kad riebalai pasišalins. Pernelyg dažnai mechanikai pumpuoja tepalą į variklį, norėdami pamatyti, kaip tepalai išeina iš valymo angos. Niekada nenaudokite daugiau nei apskaičiuotas tepalo kiekis. Nors ne visada praktiška, kai kurie variklių ekspertai rekomenduoja tepti tepalu, kai variklis neveikia. Kadangi daugelis guolių gedimų atsiranda dėl užteršimo dalelėmis, geriausia yra prieš tepant variklį nuvalyti tepalo jungtį ir tepalo purkštuvo galą.

Rūšis

Darbinės temperatūros, ºC

Lašėjimo temperatūra, ºC

Pagrindas

Panaudojimas, savybės

Molylub

Lycos RK 2

 

-35 iki +150

 

220

 

Min / Li Cmplx

Termiškai stabilus įvairiais greičiais ir apkrovomis dirbančių

elektros variklių, generatorių guolių tepalas

Atspara temperatūroms ir paralelinei drėgmei, oksidacijai, krūviams bei vibracijoms.

Melsvas.

Tepalo parinkimas įvairių greičių elektros varikliams

Aukštatemperatūrinis elektros variklių guolių tepalas

Vokietijos kompanijos Molylub sukurtas ypač aukštos kokybės automobilių guolių tepalas, gaminamas ličio komplekso muilo tirštiklio bei nuo oksidacijos, susidėvėjimo ir rūdžių apsaugančių priedų pagrindu.

Pritaikymas

  •   Slydimo ir riedėjimo guoliams, suprojektuotiems su pakankamai aukšta slydimo frikcija
  •  Generatorių, elektros variklių, aeratorių ir panašių įrengimų slydimo ir riedėjimo guoliams

Eksploatacinės elektros variklio tepalo charakteristikos                                                                                                        

  • Didelė mechaninių krūvių pernešimo geba                                                                                                      
  • Labai atsparus vandens nuplovimui                                                                                                                                                             
  • Puikaus darbinio stabilumo net dirbant kritinėse temperatūrose                                                                    
  • Sumažina energijos sunaudojimą palengvindamas guolio darbinį sukimąsį                                                                                                                  
  • Efektyvus atsparumas korozijai, oksidacijai ir dėvėjimuisi                                                                 
  • Darbinės temperatūros nuo -35 iki +150°C

Specifikacijos ir patvirtinimai                                                                                                           

  • Atitinka ir viršyja DIN 51 502 klasifikaciją KP 2 N-30                                                                                    
  • Atitinka ISO-L-XCDHB 2, taip pat ISO/DIS 6743-9 reikalavimus
Electric Motor Lubrication

Riedėjimo elementų guoliams, naudojamiems elektros varikliuose, kyla įvairių gedimų rizika, jei įgyvendinama netinkama priežiūros ar tepimo strategija. Tai apima neteisingą tepalų pasirinkimą, užteršimą, tepalo praradimą ir pertepimą. Šiame straipsnyje aptariamos kelios veiksmingos strategijos, kaip sumažinti šių gedimų tikimybę.

Dauguma elektros variklių projektuojami su tepalu suteptais, antifrikciniais, riedėjimo elementų guoliais. Tepalas yra šių guolių gyvybės šaltinis, nes jis sudaro alyvos plėvelę, kuri apsaugo nuo atšiauraus metalo ir metalo kontakto tarp besisukančio elemento ir lenktynių. Guolių gedimai sudaro 50–65 procentus visų elektros variklių gedimų, o bloga tepimo praktika – daugumą šių guolių gedimų. Tinkamos techninės priežiūros procedūros, planavimas ir tinkamo tepalo naudojimas gali padidinti produktyvumą, nes sumažėja šių guolių gedimų ir variklio gedimų.

Elektros variklio tepimas

Nesėkmės

Susipažinkite su nesėkmėmis. Žinant gedimų režimus, galima sutelkti dėmesį į jų mažinimą ar net pašalinimą.

Netinkamas tepalas – svarbu naudoti tinkamą tepalą tam tikroms reikmėms. Pertepus netinkamu tepalu gali priešlaikinis guolio gedimas. Dauguma alyvos tiekėjų turi tepalo, skirto specialiai elektros varikliams, kurie skiriasi nuo jų universalaus ekstremalios paskirties (EP) tepalo.

Tepalų nesuderinamumas – tepalai gaminami naudojant skirtingus tirštiklius, tokius kaip ličio, kalcio ar polikarbamido. Deja, ne visi tepalai yra suderinami tarpusavyje, net ir tie, kurių tirštiklis yra vienodas. Todėl per visą guolio tarnavimo laiką svarbu naudoti tą patį tepalą arba suderinamą pakaitalą.

Variklio korpusas pilnas tepalo – jei tepalo ertmė yra perpildyta ir taikomas didelis tepalo pistoleto slėgis, tepalo perteklius gali patekti tarp veleno ir vidinio guolio dangtelio ir įsispausti į variklio vidų. Tai leidžia tepalui padengti galines izoliacijos sistemos apvijas ir gali sukelti tiek apvijų izoliaciją, tiek guolių gedimus.

Tepalų badas – yra kelios galimos tepimo bado priežastys. Pirmasis yra nepakankamas tepalo kiekis, įpilamas montuojant. Antrasis – netinkami, pailginti tepimo intervalai. Trečiasis susijęs su galimybe, kad aliejus atsiskyrė nuo tirštiklio pagrindo dėl per didelio karščio.

Per didelis slėgis guolio korpuse – bet kuriuo metu, kai guolio korpuse susidaro per didelis slėgis, dalys, kurios nebuvo skirtos slėgiui valdyti, yra įtemptos. Atminkite, kad standartinis rankinis tepalo pistoletas gali sukurti iki 15 000 psi slėgį.

Perkaitimas dėl perteklinio tepalo – Dėl per didelio tūrio besisukantys guolių elementai sumaišys tepalą, bandydami jį išstumti. Dėl to prarandama parazitinė energija ir kyla aukšta darbo temperatūra, padidėja alyvos atsiskyrimo ir guolių gedimo rizika.

Darbo pradžia

Norėdami pradėti, pirmiausia turite sudaryti planą. Šie pasiūlymai yra minimumas, kurį reikia aptarti ir įgyvendinti norint pradėti programą.

  • Sudarykite įrangos sąrašą, kuriame būtų visas programai reikalingas turtas.

    Patikrinkite guolių ir jų sandariklių, sumontuotų tiek vidiniame, tiek išoriniame variklių galuose, tipą. Tai nustatys, ar guolius galima pakartotinai sutepti. Taip pat reikėtų nustatyti ekranuotų guolių, dažniausiai naudojamų varikliuose, pakartotinio tepimo politiką. (Kai kurie ekspertai rekomenduoja netepti dvigubo ekrano guolių.)

    Pasirinkite tepalo tipą, kuris bus tinkamas programai. Atminkite, kad pasirinkus tepalo tipą ir gamintoją, geriausia nuo šio pasirinkimo nenukrypti. Jei šis tepalas skiriasi nuo anksčiau guoliams naudoto tepalo, ankstesnį tepalą reikės išvalyti arba nuplauti iš guolių ir korpusų.

    Atlikite visus reikiamus elektros variklių pakeitimus. Tai apima jungiamųjų detalių pridėjimą ir jų prieinamumą.

    Nustatykite variklių priežiūros procedūrų rinkinį.

Sukurkite PM sistemą

Renkantis prevencinės priežiūros (PM) sistemą, reikia pasirinkti daugybę. Kai kuriose gamyklose gali būti naudinga naudoti tik skaičiuoklę, o kituose reikalingos visos specialios sistemos. Galutinis tikslas yra tas pats. Kiekvienas variklis turi būti stebimas kaip turtas, o tai pasiekiama atkreipiant dėmesį į kiekvieno variklio gaunamą dėmesį. Kai kurie veiksniai, kuriuos reikia įtraukti į PM sistemą, yra šie: montavimo data, arklio galios, rėmo dydis, sūkių skaičius, guolio tipas ir aplinkos sąlygos. Tokios sistemos nustatymas gali užtrukti, bet baigtas tai bus puikus įrankis.

Tepalo elektros varikliui tipo nustatymas

Ieškant tepalo tipo ir gamintojo ar tiekėjo, reikia atsižvelgti į keletą dalykų. Toliau pateikiamas gero elektros variklio tepalo savybių sąrašas:

  • Geros nutekėjimo savybės
  • NLGI 2–3 klasės
  • Bazinės alyvos klampumas ISO VG 100–150 arba, tiksliau, 90–120 cSt, esant 40 °C
  • Aukštas kritimo taškas, mažiausiai 400 °F
  • Mažos alyvos nutekėjimo charakteristikos pagal D1742 arba D6184
  • Puikus atsparumas aukštos temperatūros oksidacijai
  • Geros žemos temperatūros sukimo momento charakteristikos
  • Geras atsparumas nusidėvėjimui (bet ne EP)

Polikarbamido tepalas yra populiarus tarp daugelio guolių ir variklių gamintojų. Nemaža dalis įrangos gamintojų savo elektra varomuose įrenginiuose taip pat nurodo tam tikro tipo poliureatinį tepalą. Tepalas polikarbamido pagrindu yra puikus elektros variklių tepalas; tačiau šis tirštiklis nesuderinamas su dauguma kitų tirštiklių. Kai kurie gamintojai nerekomenduoja maišyti vienos markės polikarbamido su kitu. Nurodykite variklių remonto dirbtuves, kokį tepalą naudoti, ir įsitikinkite, kad tepalo tipas nurodytas naujuose variklio pirkimo užsakymuose.

Nustatykite pakartotinio tepimo laiko ciklą

Yra keletas būdų, kaip nustatyti pakartotinio tepimo laiko ciklą. Svarbu suvokti, kad nė vienas metodas nepateiks stebuklingo atsakymo į augalo problemas. Keli turimi skaičiuotuvai, lentelės ir diagramos gali būti geras atspirties taškas. Jie gali būti naudojami norint nustatyti, kaip nustatyti ciklus. Tačiau tikrasis tikslus derinimas turi būti atliktas bandymų ir klaidų būdu. Daugumą skaičiuotuvų bendri veiksniai yra apkrova, veikimo laikas, guolio tipas, temperatūra, aplinka ir greitis. Čia sukurta duomenų bazė bus naudinga.

Tepalo tūrio valdymas

Tepalų kiekio reguliavimas yra ilgalaikė pramonės problema, todėl norint išspręsti šią problemą, gali nepakakti vien laikytis OEM rekomendacijų. Yra paprasta lygtis, pagal kurią logiškai nustatomas įpilamo tepalo kiekis. Formulė yra tokia:

G = 0,114 x D x B

Kur G = tepalo kiekis uncijomis, D = išorinis guolio skersmuo coliais ir B = guolio plotis coliais.

Kai aptinkamas tūris, jis turi būti paverstas šūviais arba tepalo pistoleto siurbliais. Yra vienas būdas gauti reikšmę, naudojamą skaičiui konvertuoti; Tam vartotojui reikės naudoti tepalo pistoletą ir pašto svarstykles. Suradę našumą per visą rankenos judesį, pažymėkite pistoletą taip, kad jis dabar būtų „kalibruotas“. Daugumos rankinių pistoletų vidutinė vertė yra maždaug 18 šūvių už unciją, tačiau tepalo pistoleto galia gali skirtis 10 kartų, todėl būtinai sukalibruokite kiekvieną pistoletą.

Grįžtamojo ryšio priemonių naudojimas

Norint patikrinti, ar pasirinktas tinkamas dažnis ir tūris, reikia atsiliepimų iš tepimo taškų. Ultragarsiniai prietaisai gali būti geriausia priemonė, leidžianti nustatyti optimalų tepimo dažnį. Konservatyvus požiūris yra naudoti dažnio generavimo metodą kaip atskaitos tašką ir nuolat tobulinti šią vertę, remiantis grįžtamuoju ryšiu iš ultragarso įrangos. Lygiai taip pat su tūriu, ultragarsu galima sušlifuoti tinkamą tepalo kiekį naudojant hibridinį metodą. Ultragarsas bus išsamiai aptartas vėlesniame ML numeryje, nes tai yra tam tikra meno rūšis ir reikalauja atskiro straipsnio šia tema.

Procedūra

Geros priežiūros programos tikslas – pailginti variklio tarnavimo laiką. Daugeliu atvejų netinkamos elektros variklio tepimo procedūros gali turėti neigiamos įtakos programai. Į pagrindinį procedūrų rinkinį turėtų būti įtraukta keletas šių variantų:

  1. Įsitikinkite, kad tepimo pistolete yra tinkamas tepalas.
  2. Nuvalykite sritis aplink reljefą ir užpildykite jungiamąsias detales.
  3. Nuimkite tepalo išleidimo vožtuvą arba išleidimo kaištį.
  4. Sutepkite guolį apskaičiuotu tepalo kiekiu. Lėtai įpilkite tepalo, kad sumažintumėte per didelio slėgio susidarymą tepalo ertmėje.
  5. Stebėkite, ar tepalas neišteka iš reljefo angos. Jei į variklį pumpuojamas per didelis tepalo kiekis, o senas, panaudotas tepalas nėra išvalomas, sustokite ir patikrinkite, ar sukietėjęs tepalas neužstoja reljefo kanalo.

Jei pakartotinis sutepimas atliekamas varikliui nenaudojant, paleiskite variklį tol, kol guolio temperatūra pakils iki darbinės temperatūros, kad tepalas galėtų išsiplėsti. Įsitikinkite, kad atliekant šį procesą nėra apsauginio vožtuvo arba išleidimo kaiščio.

Leiskite varikliui trumpai veikti tokioje temperatūroje, kad išstumtumėte perteklinį kiekį