Ampulių sutepimo alyva

Medicininės ampulių alyvos                                

Rūšis

Klampumas prie 40ºC, mm2 /s

Pliūpsnio temperatūra PMCC, ºC

Stingimo temperatūra ºC,

Panaudojimas, savybės

 

 

 

 

Molyduval 

Biolube M 68

 

 

 

 

 

68

 

 

 

 

 

245

 

 

 

 

 

-12

 

Ypač švarios, saugios maistinės klasės technologinės alyvos.

Universali parafininio pagrindo maistinė alyva ampulių sutepimui. Geras drėgmės atstūmimas, skvarbumas. Skaidri. USDA H1  kategorija. Nuo -10 iki +120 ºC

 

 

 

 

Ampulės

Į šiuolaikines ampules paprastai fasuoja vaistinius preparatus ir chemines medžiagas, kurie turi būti apsaugoti nuo deguonies, cheminių ir mikrobiologinių teršalų. Stiklinės ampulės uždaromos užlydant atvirą kakliuką, o atidaromos jį nulaužiant. Gerai pagamintos ampulės kakliukas lūžta sudarydamas lygią lūžio vietą be šukių. Kartais ampulėse laikytas skystis filtruojamas, kad apsisaugoti nuo retkarčiais susidarančių stiklo šukelių. Prieš užlydant ampulę neužpildyta viršutinė zona kaklelyje gali būti užpildoma inertinėmis dujomis, kad išvengti oksidacijos ar kitų nepageidaujamų cheminių virsmų.

Stiklinės ampulės patogios tuo, kad uždarytos jos visiškai nelaidžios dujoms ir skysčiams, nors pakavimas į jas gali būti gana brangus. Į ampules pakuojami ne tik vaistai, bet ir deguoniui jautrūs ir/ar higroskopiški chemikalai.

Ampulių gamyba

Dabartinės ampulės pramoniniu būdu paprastai gaminamos iš trumpų stiklo vamzdelių, kurie automatinėse gamybos linijose formuojami kaitinant dujiniais degikliais. Kokybės kontrolei paprastai naudojami kompiuterinės regos įtaisai.

Mažų serijų gamyboje ar laboratorijose ampulės dažnai pildomos ir užlydomos rankiniu būdu. Tuomet tuščios ampulės perkamos iš tiekėjų, užpildomos ir užlydimos mažais degikliais.